  • B32654A6335K
B32654A6335K
advertisement
Manufacturer No:
B32654A6335K
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32654A6335K
Description:
3.3μF Film Capacitor 10% Radial PC Pins 630V-DC 250V-AC PP Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32654A6335K
    Select All
  • Mount
  • Dielectric Material
    PP
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    3.3μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    27.5082mm
  • Height Seated (Max)
    36.4998mm
  • Length
    31.496mm
  • Width
    21.9964mm