  • B32654A6105J189
B32654A6105J189
advertisement
Manufacturer No:
B32654A6105J189
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32654A6105J189
Datasheet:
B32654A6105J189
Description:
B32654 1μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC 250V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
B32654A6105J189
    Select All
  • Factory Lead Time
    23 Weeks
  • Mounting Type
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    B32654
  • Size / Dimension
    1.240Lx0.531W 31.50mmx13.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Applications
    DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 250
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    27.5mm
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    1.083 27.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    630V
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    250V
  • Height Seated (Max)
    0.906 23.00mm
  • Length
    31.5mm
  • Width
    13.5mm