  • B32654A1154J
B32654A1154J
advertisement
Manufacturer No:
B32654A1154J
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32654A1154J
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
150nF Film Capacitor 5% Radial Radial 1.6kV-DC 500V-AC PP Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32654A1154J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    PP
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    1.6kV
  • Capacitance
    150nF
  • Voltage - Rated DC
    1.6kV
  • Voltage - Rated AC
    500V
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height Seated (Max)
    27.5082mm
  • Length
    31.496mm
  • Width
    18.0086mm