  • B32653A1822J289
B32653A1822J289
advertisement
Manufacturer No:
B32653A1822J289
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32653A1822J289
Description:
8.2nF Film Capacitor 5% Radial PC Pins 1.6kV-DC 500V-AC PP Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32653A1822J289
  • Voltage - Rated AC
    500V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    800 μm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
  • Dielectric Material
    PP
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    8.2nF
  • Voltage - Rated DC
    1.6kV