  • B32653A0473J000
B32653A0473J000
advertisement
Manufacturer No:
B32653A0473J000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32653A0473J000
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
47nF Film Capacitor 5% Radial PC Pins 1kV-DC 250V-AC Polypropylene Through Hole
Quantity:
In Stock : 1035
Step5Bar-code shipping tag
B32653A0473J000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Height Seated (Max)
    15.0114mm
  • Length
    26.4922mm
  • Width
    5.9944mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Flammability Rating
    UL94 V-0
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    47nF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    22.5044mm