  • B32652A6473K289
B32652A6473K289
advertisement
Manufacturer No:
B32652A6473K289
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32652A6473K289
Description:
47nF Film Capacitor 10% Radial 630V-DC 250V-AC Polypropylene Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32652A6473K289
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 250
  • HTS Code
  • Capacitance
    47nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    5mm
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Size Code
    7120
  • Height
    10.5mm
  • Length
    18mm
  • Width
    5mm