  • B32651A7332J000
B32651A7332J000
advertisement
Manufacturer No:
B32651A7332J000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32651A7332J000
Package:
Radial
Datasheet:
B32651A7332J000
Description:
B32651 3.3nF Film Capacitor 5% Radial PC Pins 1.25kV-DC 450V-AC Polypropylene Through Hole
Quantity:
In Stock : 6847
Step5Bar-code shipping tag
B32651A7332J000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Series
    B32651
  • Tolerance
    5%
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 450
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3nF
  • Voltage - Rated DC
    1.25kV
  • Depth
    5mm
  • Voltage - Rated AC
    450V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1250V
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    5120
  • Height Seated (Max)
    10.9982mm
  • Length
    13.0048mm
  • Width
    5.0038mm