  • B32634B7104J008
B32634B7104J008
advertisement
Manufacturer No:
B32634B7104J008
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32634B7104J008
Description:
B32634 100nF Film Capacitor 5% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32634B7104J008
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32634
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE(V) : 450
  • HTS Code
  • Capacitance
    100nF
  • Depth
    16mm
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1250V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    450V
  • Height
    28.5mm
  • Length
    32mm