  • B32621A6332J000
B32621A6332J000
advertisement
Manufacturer No:
B32621A6332J000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32621A6332J000
Datasheet:
B32621A6332J000
Description:
3.3nF Film Capacitor 5% Radial PC Pin 630V-DC 630V-AC Polypropylene Through Hole
Quantity:
In Stock : 6039
Step5Bar-code shipping tag
B32621A6332J000
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pin
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 400
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Packing Method
    Bulk
  • Voltage - Rated AC
    630V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Size Code
    5116
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    400V
  • Height
    9mm
  • Length
    13mm
  • Width
    4mm