  • B32621A6223M189
B32621A6223M189
advertisement
Manufacturer No:
B32621A6223M189
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32621A6223M189
Package:
Radial
Datasheet:
B32621A6223M189
Description:
B32621 0.022μF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 630V-DC 400V-AC Polypropylene (PP), Metallized - Stacked
Step5Bar-code shipping tag
B32621A6223M189
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized - Stacked
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    B32621
  • Size / Dimension
    0.512Lx0.236W 13.00mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
    Matte Tin (Sn)
  • Applications
    High Pulse, DV/DT
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 400
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.022μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Packing Method
    TR
  • Voltage - Rated AC
    400V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    630V
  • Height Seated (Max)
    0.472 12.00mm