  • B32621A5224J000
B32621A5224J000
advertisement
Manufacturer No:
B32621A5224J000
HK JDW NO:
3410-B32621A5224J000
Description:
220nF Film Capacitor 5% Radial 160V-DC 160V-AC Polypropylene Through Hole
Quantity:
In Stock : 13607
Step5Bar-code shipping tag
B32621A5224J000
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 90
  • HTS Code
  • Capacitance
    220nF
  • Voltage - Rated DC
    160V
  • Depth
    6mm
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    5124
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    90V
  • Height
    12mm
  • Length
    13mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Contact Plating
    Tin
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%