  • B32621A3223J000
B32621A3223J000
advertisement
Manufacturer No:
B32621A3223J000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32621A3223J000
Package:
Datasheet:
B32621A3223J000
Description:
22nF Film Capacitor 5% PC Pin 250V-DC 250V-AC Polypropylene Through Hole
Quantity:
In Stock : 2129
Step5Bar-code shipping tag
B32621A3223J000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pin
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 140
  • HTS Code
  • Capacitance
    22nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    4mm
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Size Code
    5116
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    140V
  • Height
    9mm
  • Length
    13mm