  • B32621A0103K289
B32621A0103K289
advertisement
Manufacturer No:
B32621A0103K289
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32621A0103K289
Description:
10nF Film Capacitor 10% Radial 1kV-DC Polypropylene Through Hole
Quantity:
In Stock : 13958
Step5Bar-code shipping tag
B32621A0103K289
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 500
  • HTS Code
  • Capacitance
    10nF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    6mm
  • Lead Pitch
    10mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    5124
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    500V
  • Height
    12mm
  • Length
    13mm