  • B32620J821J
B32620J821J
advertisement
Manufacturer No:
B32620J821J
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32620J821J
Description:
820pF Film Capacitor 5% Radial PC Pins 1kV-DC 600V-AC Polypropylene Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32620J821J
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    820pF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Voltage - Rated AC
    600V
  • Lead Pitch
    7.493mm