  • B32620J0472J000
B32620J0472J000
advertisement
Manufacturer No:
B32620J0472J000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32620J0472J000
Description:
4.7nF Film Capacitor 5% Radial PC Pin Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32620J0472J000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pin
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 600
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7nF
  • Depth
    6mm
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Size Code
    4124
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    600V
  • Height
    12mm
  • Length
    10.3mm