  • B32620A4682K189
B32620A4682K189
advertisement
Manufacturer No:
B32620A4682K189
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32620A4682K189
Description:
6.8nF Film Capacitor 10% Radial 400V-DC 200V-AC Polypropylene Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32620A4682K189
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    10%
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 200
  • HTS Code
  • Capacitance
    6.8nF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    4mm
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Size Code
    3916
  • Height
    8.5mm
  • Height Seated (Max)
    8.509mm
  • Length
    10mm
  • Width
    3.9878mm