  • B32620A3104K189
B32620A3104K189
advertisement
Manufacturer No:
B32620A3104K189
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32620A3104K189
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
100nF Film Capacitor 10% Radial 250V-DC 140V-AC Polypropylene Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32620A3104K189
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 140
  • HTS Code
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    6mm
  • Voltage - Rated AC
    140V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Size Code
    4124
  • Voltage
    250V
  • Height
    12mm
  • Height Seated (Max)
    11.9888mm
  • Length
    10.3mm
  • Width
    5.9944mm