  • B32620-A472-K289
B32620-A472-K289
advertisement
Manufacturer No:
B32620-A472-K289
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32620-A472-K289
Description:
4.7nF Film Capacitor 10% Radial PC Pins 1kV-DC 500V-AC PP Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32620-A472-K289
    Select All
  • Depth
    5mm
  • Voltage - Rated AC
    500V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Height Seated (Max)
    10.4902mm
  • Length
    10.0076mm
  • Width
    5.0038mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
    Radial
  • Dielectric Material
    PP
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    1kV
  • Capacitance
    4.7nF
  • Voltage - Rated DC
    1kV