  • B32572A3225K
B32572A3225K
advertisement
Manufacturer No:
B32572A3225K
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32572A3225K
Package:
DIP
Datasheet:
Description:
2.2μF Film Capacitor 10% DIP PC Pins 250V-DC 160V-AC Polyester Through Hole
Quantity:
In Stock : 8536
Step5Bar-code shipping tag
B32572A3225K
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    DIP
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    11.5mm
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height Seated (Max)
    19.812mm
  • Length
    16.51mm
  • Width
    11.5062mm