  • B32563J6334J000
B32563J6334J000
advertisement
Manufacturer No:
B32563J6334J000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32563J6334J000
Description:
330nF Film Capacitor 5% Radial 400V-DC 200V-AC POLYESTER
Step5Bar-code shipping tag
B32563J6334J000
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    POLYESTER
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE: 200V
  • HTS Code
  • Capacitance
    330nF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Voltage - Rated AC
    200V