  • B32563J6155M000
B32563J6155M000
advertisement
Manufacturer No:
B32563J6155M000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32563J6155M000
Package:
2-DIP
Datasheet:
B32563J6155M000
Description:
SilverCap™ B32563 1.5μF Film Capacitor ±20% 2-DIP PC Pins 400V-DC 200V-AC Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Step5Bar-code shipping tag
B32563J6155M000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    2-DIP
  • Dielectric Material
    Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SilverCap™ B32563
  • Size / Dimension
    0.945Lx0.406W 24.00mmx10.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    1.5μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.520 13.20mm