  • B32563J1156K
B32563J1156K
advertisement
Manufacturer No:
B32563J1156K
HK JDW NO:
769-B32563J1156K
Description:
15μF Film Capacitor 10% DIP PC Pins 100V-DC 63V-AC PET Through Hole
Quantity:
In Stock : 11813
Step5Bar-code shipping tag
B32563J1156K
  • Capacitance
    15μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    22.5044mm
  • Dielectric
    PET
  • Height Seated (Max)
    13.9954mm
  • Length
    24.003mm
  • Width
    10.8966mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C