  • B32562J8224K289
B32562J8224K289
advertisement
Manufacturer No:
B32562J8224K289
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32562J8224K289
Package:
DIP
Datasheet:
Description:
220nF Film Capacitor 10% DIP Radial 630V-DC 350V-AC Polyester Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32562J8224K289
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    DIP
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    Radial
  • Type
    General Purpose
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    220nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Depth
    9.2mm
  • Voltage - Rated AC
    350V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Length
    16.5mm