  • B32562J6474K
B32562J6474K
advertisement
Manufacturer No:
B32562J6474K
HK JDW NO:
769-B32562J6474K
Description:
470nF Film Capacitor 10% DIP Radial 400V-DC 200V-AC Polyester PCB, Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32562J6474K
  • Mount
    PCB, Through Hole
  • Package / Case
    DIP
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    400V
  • Capacitance
    470nF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Pitch
    15mm
  • Depth
    7.3mm
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Voltage
    400V
  • Height
    9.3mm
  • Height Seated (Max)
    9.2964mm
  • Length
    16.5mm
  • Width
    7.2898mm