  • B32562J6104K289
B32562J6104K289
advertisement
Manufacturer No:
B32562J6104K289
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32562J6104K289
Package:
DIP
Datasheet:
Description:
100nF Film Capacitor 10% DIP Radial 400V-DC 200V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32562J6104K289
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    DIP
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
    2
  • Termination
    Radial
  • Type
    General Purpose
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE: 200V
  • HTS Code
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    3.3mm
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Length
    16.5mm