  • B32562J3824K000
B32562J3824K000
advertisement
Manufacturer No:
B32562J3824K000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32562J3824K000
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
820nF Film Capacitor 10% Radial Radial 250V-DC 160V-AC
Step5Bar-code shipping tag
B32562J3824K000
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    10%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    820nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Voltage - Rated AC
    160V