  • B32562J3824J
B32562J3824J
advertisement
Manufacturer No:
B32562J3824J
HK JDW NO:
769-B32562J3824J
Description:
820nF Film Capacitor 5% DIP PC Pins 250V-DC 160V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32562J3824J
    DIP
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    820nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Pitch
    15mm