  • B32562J1105K189
B32562J1105K189
advertisement
Manufacturer No:
B32562J1105K189
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32562J1105K189
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
1μF Film Capacitor 10% Radial 100V-DC 63V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32562J1105K189
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE: 63V
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    3.2mm
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Length
    16.5mm