  • B32562J1105K000
B32562J1105K000
advertisement
Manufacturer No:
B32562J1105K000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32562J1105K000
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
1μF Film Capacitor 10% Radial 100V-DC 63V-AC Polyester
Quantity:
In Stock : 2262
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
B32562J1105K000
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE: 63V
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    3.2mm
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Height
    6.3mm
  • Length
    16.5mm
  • Width
    16.5mm