  • B32561J1224J
B32561J1224J
advertisement
Manufacturer No:
B32561J1224J
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32561J1224J
Package:
DIP
Datasheet:
B32561J1224J
Description:
220nF Film Capacitor 5% DIP PC Pins 100V-DC 63V-AC PET Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32561J1224J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    DIP
  • Dielectric Material
    PET
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    220nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    10mm