  • B32560J6223J289
B32560J6223J289
advertisement
Manufacturer No:
B32560J6223J289
HK JDW NO:
3410-B32560J6223J289
Package:
DIP
Datasheet:
Description:
22nF Film Capacitor 5% DIP Radial 400V-DC 200V-AC Polyester Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32560J6223J289
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    DIP
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Tolerance
    5%
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    22nF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    2.5mm
  • Reference Standard
    IEC60384-2
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Height
    5.5mm
  • Height Seated (Max)
    5.5118mm
  • Length
    9mm
  • Width
    2.4892mm