  • B32560J6104K189
B32560J6104K189
advertisement
Manufacturer No:
B32560J6104K189
HK JDW NO:
3410-B32560J6104K189
Package:
DIP
Datasheet:
B32560J6104K189
Description:
100nF Film Capacitor 10% DIP Radial 400V-DC 200V-AC Polyester Through Hole
Quantity:
In Stock : 2098
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
B32560J6104K189
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    DIP
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Tolerance
    10%
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    4.9mm
  • Reference Standard
    IEC60384-2
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Height
    7.7mm
  • Height Seated (Max)
    7.6962mm
  • Length
    9mm
  • Width
    4.9022mm