  • B32560J6102J000
B32560J6102J000
advertisement
Manufacturer No:
B32560J6102J000
HK JDW NO:
3410-B32560J6102J000
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
B32560 1nF Film Capacitor 5% Radial 400V-DC 200V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32560J6102J000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32560
  • Tolerance
    5%
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE(V): 200
  • HTS Code
  • Capacitance
    1nF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Size Code
    3510
  • Height
    5.5mm
  • Length
    9mm
  • Width
    2.5mm