  • B32560J3154K
B32560J3154K
advertisement
Manufacturer No:
B32560J3154K
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32560J3154K
Description:
150nF Film Capacitor 10% DIP PC Pins 250V-DC 160V-AC PET Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32560J3154K
    PET
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    150nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    3.9mm
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Pitch
    7.5mm
    500 μm
  • Height Seated (Max)
    7.0104mm
  • Length
    8.9916mm
  • Width
    3.9116mm