  • B32560J1274J000
B32560J1274J000
advertisement
Manufacturer No:
B32560J1274J000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32560J1274J000
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
270nF Film Capacitor 5% Radial Radial 100V-DC 63V-AC
Step5Bar-code shipping tag
B32560J1274J000
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    5%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    270nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Voltage - Rated AC
    63V