  • B32529C8332J000
B32529C8332J000
advertisement
Manufacturer No:
B32529C8332J000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32529C8332J000
Package:
Radial
Datasheet:
B32529C8332J000
Description:
3.3nF Film Capacitor 5% Radial 630V-DC 630V-AC Polyester Through Hole
Quantity:
In Stock : 2563
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
B32529C8332J000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Depth
    3.5mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Voltage - Rated AC
    630V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    400V
  • Custom Capabilities
    Special Lead Length Available On Request
  • Height
    8mm
  • Length
    7.2mm