  • B32529C684J289
B32529C684J289
advertisement
Manufacturer No:
B32529C684J289
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32529C684J289
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
680nF Film Capacitor 5% Radial Radial 63V-DC 40V-AC PET Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32529C684J289
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    PET
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Tolerance
    5%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    680nF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Depth
    4.5mm
  • Voltage - Rated AC
    40V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Length
    6mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Height Seated (Max)
    9.4996mm
  • Length
    7.2898mm
  • Width
    4.4958mm