  • B32529C3683J289
B32529C3683J289
advertisement
Manufacturer No:
B32529C3683J289
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32529C3683J289
Package:
Radial
Datasheet:
B32529C3683J289
Description:
68nF Film Capacitor 5% Radial 250V-DC 160V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32529C3683J289
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Height
    9.5mm
  • Height Seated (Max)
    9.4996mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.5mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    68nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    4.5mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Pitch
    5mm