  • B32529C1562J289
B32529C1562J289
advertisement
Manufacturer No:
B32529C1562J289
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32529C1562J289
Datasheet:
B32529C1562J289
Description:
5.6nF Film Capacitor 5% Radial Radial 100V-DC 63V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32529C1562J289
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
  • Tolerance
    5%
  • Termination
  • Type
    General Purpose
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    5.6nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    5mm