  • B32529C1153J000
B32529C1153J000
advertisement
Manufacturer No:
B32529C1153J000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32529C1153J000
Package:
Datasheet:
B32529C1153J000
Description:
15nF Film Capacitor 5% Radial 100V-DC 100V-AC Polyester Through Hole
Quantity:
In Stock : 4781
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
B32529C1153J000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
    2
  • Termination
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    15nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    2.5mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Voltage - Rated AC
    100V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    63V
  • Length
    7.2mm