  • B32526R6226J000
B32526R6226J000
advertisement
Manufacturer No:
B32526R6226J000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32526R6226J000
Datasheet:
B32526R6226J000
Description:
B32526 22μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 400V-DC 200V-AC Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
B32526R6226J000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Mounting Type
    Radial
  • Dielectric Material
    Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32526
  • Size / Dimension
    1.634Lx1.102W 41.50mmx28.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    Automotive; EMI, RFI Suppression
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Depth
    28mm
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    37.5mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Spacing
    1.476 37.50mm
  • Lead Diameter
    1 mm
  • Height Seated (Max)
    1.673 42.50mm
  • Length
    41.5mm