  • B32524R6685K000
B32524R6685K000
advertisement
Manufacturer No:
B32524R6685K000
HK JDW NO:
3410-B32524R6685K000
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
6.8μF Film Capacitor 10% Radial 400V-DC 200V-AC Through Hole
Quantity:
In Stock : 11318
Step5Bar-code shipping tag
B32524R6685K000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    6.8μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Depth
    18mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Custom Capabilities
    Special Lead Length Available On Request
  • Height
    27.5mm
  • Length
    31.5mm
  • Width
    18mm