  • B32524Q6155K189
B32524Q6155K189
advertisement
Manufacturer No:
B32524Q6155K189
HK JDW NO:
3410-B32524Q6155K189
Datasheet:
B32524Q6155K189
Description:
1.5μF Film Capacitor 10% Radial 400V-DC 200V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32524Q6155K189
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.5μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    11mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Custom Capabilities
    Special Lead Length Available On Request
  • Height
    21mm
  • Height Seated (Max)
    18.9992mm
  • Length
    31.5mm
  • Width
    10.9982mm