  • B32524Q1106K189
B32524Q1106K189
advertisement
Manufacturer No:
B32524Q1106K189
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32524Q1106K189
Datasheet:
B32524Q1106K189
Description:
10μF Film Capacitor 10% Radial Radial 100V-DC 63V-AC PET Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32524Q1106K189
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Dielectric Material
    PET
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Tolerance
    10%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    11mm
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height
    21mm
  • Height Seated (Max)
    21.0058mm
  • Length
    31.5mm
  • Width
    11mm