  • B32524-Q8105-K
B32524-Q8105-K
advertisement
Manufacturer No:
B32524-Q8105-K
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32524-Q8105-K
Datasheet:
B32524-Q8105-K
Description:
1μF Film Capacitor 10% Radial Radial 630V-DC 220V-AC PET PCB, Through Hole
Quantity:
In Stock : 14378
Step5Bar-code shipping tag
B32524-Q8105-K
    Select All
  • Mount
    PCB, Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
  • Tolerance
    10%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Depth
    14mm
  • Voltage - Rated AC
    220V
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Voltage
    630V
  • Height
    24.5mm
  • Height Seated (Max)
    24.511mm
  • Length
    31.496mm
  • Width
    13.9954mm