  • B32523Q8474J000
B32523Q8474J000
advertisement
Manufacturer No:
B32523Q8474J000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32523Q8474J000
Description:
470nF Film Capacitor 5% Radial
Step5Bar-code shipping tag
B32523Q8474J000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    470nF
  • Depth
    10.5mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    630V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    200V
  • Custom Capabilities
    Special Lead Length Available On Request
  • Height
    20.5mm
  • Length
    26.5mm