  • B32523Q1335M000
B32523Q1335M000
advertisement
Manufacturer No:
B32523Q1335M000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32523Q1335M000
Datasheet:
B32523Q1335M000
Description:
B32523 3.3μF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 100V-DC 63V-AC Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Step5Bar-code shipping tag
B32523Q1335M000
    Select All
  • Mounting Type
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32523
  • Size / Dimension
    1.043Lx0.236W 26.50mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Applications
    Automotive; EMI, RFI Suppression
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Terminal Pitch
    22.5mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    63V
  • Custom Capabilities
    Special Lead Length Available On Request
  • Height Seated (Max)
    0.591 15.00mm
  • Length
    26.5mm
  • Width
    6mm