  • B32522C3684J289
B32522C3684J289
advertisement
Manufacturer No:
B32522C3684J289
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32522C3684J289
Datasheet:
B32522C3684J289
Description:
680nF Film Capacitor 5% Radial 250V-DC 160V-AC Polyester Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32522C3684J289
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Type
    General Purpose
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    680nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    7mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Custom Capabilities
    Special Lead Length Available On Request
  • Height
    12.5mm
  • Height Seated (Max)
    12.4968mm
  • Length
    18mm
  • Width
    7mm