  • B32521N8223J000
B32521N8223J000
advertisement
Manufacturer No:
B32521N8223J000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32521N8223J000
Datasheet:
B32521N8223J000
Purchasing and Inquiry
B32521N8223J000 Overview
To function, systems require a rated (DC) voltage (URdc) of 630V.0.394 10.00mm is the lead spacing of this electrical device.Systems require a voltage of 200V (URac) for internal rated (AC) power.In a temperature range of -55°C~125°C, the device can be operated.
B32521N8223J000 Features
a rated (DC) voltage (URdc) of 630V
an internal rated (AC) voltage (URac) of 200V
B32521N8223J000 Applications
There are a lot of TDK Electronics Inc. B32521N8223J000 applications of film capacitors.
  • Mobile communications
  • Switch mode power supplies
  • Blocking
  • Filtering
  • Satellite TV
  • Lighting
  • Electronic ballasts
  • Coupling, decoupling
  • Matching networks
  • Battery management system
Step5Bar-code shipping tag
B32521N8223J000
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32521
  • Size / Dimension
    0.512Lx0.197W 13.00mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±5%
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Applications
    Automotive; EMI, RFI Suppression
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE(V): 200
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.022μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Terminal Pitch
    10mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    630V
  • Size Code
    5120
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    200V
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm
  • Length
    13mm
  • Width
    5mm