  • B32521C6153K189
B32521C6153K189
advertisement
Manufacturer No:
B32521C6153K189
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32521C6153K189
Description:
15nF Film Capacitor 10% Radial 400V-DC 200V-AC Through Hole
Quantity:
In Stock : 1
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
B32521C6153K189
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
  • Tolerance
    10%
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 200
  • HTS Code
  • Capacitance
    15nF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    4mm
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Height
    7mm
  • Length
    13mm
  • Width
    4mm